Еко тренд як альтернатива швидкій моді/ INSPIRED BY NATURE/

Еко-мода - найпотужніший тренд минулого та сьогодення і напрямок, щонайменше, на десяток наступних років. Швейні компанії все частіше звертаються до екологічного виробництва, відзначаючи проблему збільшення забруднення довкілля та пов'язані з цим проблеми зміни клімату. Змінюється і світогляд споживача - людина чіткіше усвідомлює шкоду, завдану природі агресивними методами текстильного виробництва і все більше намагається уникати такої практики.


Масове виробництво одягу - сумна статистика

На даний час для виробництва лише однієї бавовняної футболки використовується майже 2700 літрів води, а для вирощування бавовни застосовують 20 % світового виробництва пестицидів. Щосекунди тони одягу потрапляє на звалища, а понад 1,2 млрд. тон парникових газів від виробництва нашого одягу потрапляє в атмосферу щорічно. Мільйони тон мікроволокон потрапляють в океани, а річки Азії наповнені токсичними речовинами, які повністю руйнують екосистеми.

Звинувачена в забрудненні навколишнього середовища та знищенні природи, індустрія моди шукає шляхи збалансування виробництва. І в нагоді стають сучасні технології, які дають можливість створювати одяг, взуття, аксесуари з екологічних матеріалів та використовувати у виробництві матеріали, що переробляються. Це все дає надію на покращення ситуації. Однак все ще існує необхідність суттєво обмежити безперервне виробництво, а на ринок випускати меншу кількість одягу - довговічнішого та якіснішого.

Переробка та утилізація як спосіб еко виробництва.

Схоже, що переробка є одним з найкращих методів, який насправді може змінити не тільки спосіб виготовлення одягу, але і спосіб нашого сприйняття моди. Замість того, щоб бути вивезеним на звалище, вживаний одяг повернуть на фабрики для перробки і повторного використання. Цікаво, що екологічна переробка здатна обробити не лише старий, непотрібний одяг, але також інші матеріали, які підлягають вторинній переробці –  і, навіть, тони пластикових пляшок, які забруднюють дно океанів. Взуття з океанічного пластику або термоактивний спортивний одяг з фольгованої упаковки - це вже не просто фантастичні мрії, але і сьогоднішня реальність.

Модернізація в моді може бути ще кращою. Переробка матеріалу, що дозволяє отримати виріб з набагато вищою вартістю, ніж перероблена річ – чудове рішення для індустрії моди. Замість того, щоб викидати одяг і збільшувати гори текстильного сміття, ми можемо перетворити їх на вироби, які, отримавши «нове життя», можуть служити нам довгі роки. А виробникам приносити прибуток вищий, ніж сьогодні.Синтетичний поліестер або натуральна бавовна?

Поліестер - оспіваний в 70-х роках ХХ століття як відмінна сировина для більшості одягу, кілька десятків років тому входив до чорного списку прихильників екологічного стилю. Улюблений за свої чудові властивості, він швидко завоював серця споживачів та виробників одягу. Щоб потім викликати хвилю нехтування за нібито шкоду довкіллю. Але чи справді поліестер настільки ворожий до природи, як прийнято вважати?

Поліестер порівняно з бавовною, отримав маркування штучно створеної тканини, на відміну від "натуральної" бавовни. Проте виявляється, що у виробництві бавовни використовується надмірна кількість води та величезна кількість пестицидів та інсектицидів, які забруднюють навколишнє середовище. Тим часом синтетичний поліестер, хоча і вимагає під час виробництва багато енергії, яка продукується вугільними чи нафтовими електростанціями, але є матеріалом, який на 100% придатний для переробки.

Поліестер - відмінна сировина для ecofashion

При оцінці екологічних показників матеріалу слід враховувати весь життєвий цикл виробу. Включаючи кількість ресурсів необхідних для його обслуговування та чищення або енергії, необхідної для прання та сушіння одягу. На відміну від більшості текстильних виробів, поліестер важко забруднити і його дуже легко прати, навіть використовуючи холодну воду. Він швидко висихає і не вимагає прасування – це економить багато енергії. Поліестровий одяг зберігає форму навіть після тривалого використання і набагато міцніший, ніж більшість натуральних тканин.

Висока еластичність, міцність, стійкість до вологи, гіпоалергеність, стійкість до цвілі і грибка і, зрештою, низька собівартість продукції - це безперечно переваги, завдяки яким поліестер стає одним з найпопулярніших матеріалів для виробництва одягу. Це також матеріал, який робить одяг міцним і стійким до пошкоджень. А отже – він дозволяє буде у використанні набагато довше. А продовження життя одягу - це чудова можливість зменшити глобальне перевиробництво.

Перероблений поліестер (ПЕТ) із використаних пляшок також здається може стати надіює на очищення довкілля від пластикових відходів. У світі вже є центри вторинної переробки, які переробляють непотрібні відходи. Починається також виробництво поліестрових волокон із вторинної сировини та постіндустріальних ресурсів. Отримані еластичні тканини використовуються для пошиття якісного спортивного одягу та розкішного повсякденного вбрання.

Коментарі (0)

{{ comment.signature }}
{{ comment.content }}

В рамках нашего сайта мы используем куки